بیمارستان ها با کمبود پرستار و پزشک دست به گریبانند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، نشریه نیویورکر با اشاره به بدترین روزهای کرونایی و بستری شدن صدها هزار آمریکایی مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها، گزارشی تحت عنوان تعداد پرستاران آمریکا رو به اتمام است منتشر و به شرایط نامساعد بیمارستان های این کشور و کمبود کادر درمان در آنها پرداخت.

بیمارستان ها با کمبود پرستار و پزشک دست به گریبانند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم، نشریه آمریکایی نیویورکر در تازه ترین شمارگان خود با انتشار گزارشی نوشت: اکنون صدها هزار آمریکایی مبتلا به کووید-19 در بیمارستان هستند که این تعداد می تواند در بزرگترین ورزشگاه ها جا بگیرند و تقریبا دو برابر تعدادی است که در بدترین روزهای همه گیری کرونا در آوریل و ژوئیه بستری شده بودند.

در سراسر آمریکا بیمارستان ها دچار کمبود پرستار و پزشک هستند. دست کم نیمی از ایالت ها با کمبود نیرو روبرو هستند و بیش از یک سوم بیمارستان ها در ایالت هایی مانند آرکانزاس، میسوری، نیو مکزیکو و ویسکانسین دچار کمبود کادر درمان هستند.

در گزارش نیویورکر آمده است: به طور معمول یک پرستار در بخش مراقبت های ویژه شاید از دو بیمار وخیم در یک زمان مراقبت کند و اکنون بعضی از آنها از 8 بیمار به طور همزمان مراقبت می نمایند. از ابتدای همه گیری کرونا، بیمارستان های آمریکا شیوه نامه هایی را ابلاغ و دستگاه های تنفس مصنوعی خریداری کردند و میزان مرگ و میر کاهش یافته است. اما اکنون شیوع ویروس به حدی شدید است که کمبود پزشکان به مانعی فائق نیامدنی در مبارزه با کووید-19 تبدیل می گردد.

به گزارش ایرنا، اواخر آبان ماه گزارش هایی در خصوص اعتصاب پرستاران در بعضی از نقاط آمریکا منتشر شد. یکی از پرستاران معترض گفته بود: کمبود کادر درمان و کارکنان بیمارستان در حالی احساس می گردد که مراجعه بیماران حاد کرونایی بیشتر و شرایط آنان در بیمارستان ها بدتر می گردد.

شرکت زنجیره ای ترینتی که مالک 93 بیمارستان در 22 ایالت آمریکا است، اعلام نموده بود در حالی که فرایند شیوع ویروس کرونا افزایش یافته اعضای جامعه نگران استعفای پرستاران از ادامه کار هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بیمارستان ها با کمبود پرستار و پزشک دست به گریبانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان ها با کمبود پرستار و پزشک دست به گریبانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید